16 Ağustos 2016

Hakkımda

Hakkımda;

1976 yılında Mersin Mut ilçesinde dünyaya geldim. Küçük yaşlarda Mut’da yaşadım. 4-5 yaşlarında Mersin’e gelerek Mersin’de yaşamaya başladım.

İlkokuldan sonra Orta öğretimimi gördüğüm sıralarda 1988 yılında Halk Eğitim Müdürlüğü’nün açmış olduğu Bilgisayar kursuna kaydımı yaptırdım ve 6 ay süren Operatörlük kursunu başarı ile tamamladım. Daha sonra Programcılık kursu için o dönemlerde Bilgisayar kursuna giderek Bilgisayar Programcılığı kursunu tamamladım.

Liseyi Ticaret Lisesi’nde okumaya başladım ve Ticaret Lisesi 2. sınıfta Staj zorunluluğu olduğundan stajımı yapmak üzere Programcılık kursu aldığım Bilgisayar kursunda staj yapmaya başladım ve okul süresince stajımı yaptım. Stajın son zamanlarında bilgisayar uygulama derslerine girmeye başladım. (Bu arada 16 yaşlarındayım :)) ) Öğrencilere uygulamada yardımcı olarak çalıştım. Bir süre sonra da kendimi derslere giren öğretmen olarak buldum.

Lise döneminde ve sonrasında uzun yıllar Bilgisayar kurslarında usta öğretici olarak çalıştım. Belki 1.000’e yakın öğrencim olmuştur. Bir çok öğrencim ile halen görüşüyorum.

Çalışma Hayatım

Üniversite öğrenimi olarak önce Önlisans Eğitimi olarak;  Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümünü okudum. Daha sonra 2000 yılında Askere gittim ve askerde iken Lisans Eğitimine dikey geçiş ile; Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi / İşletme Fakültesinde İşletme Bölümünü okudum. Askerden geldikten 1 sene sonra okulum bitti. En iyi bildiğim iş Eğitim olduğundan, askerden geldikten sonra da Eğitim kurumlarına çalışmaya devam ettim. Daha sonra Sektör değiştirerek 2004 yılında Uluslararası Nakliye Firması, Sigorta Şirketi Firmalarında Yönetici olarak görev aldım.

2007 Yılında yine Bilgisayar işine dönerek kendi işimi kurdum ve Beguar Bilişim (www.beguar.com) Firması adı altında işletmeye başladım. Firmam halen aktif ve devam etmektedir. Birçok bayilik alarak bu bayiliklere ait ürün satışları yapmakta olan firmamda, son zamanlarda aktif olarak Domain ve Hosting satışlarının yanı sıra WEB tasarımı da yapmaktayım. Web konusunda halen kendimi geliştirmekte ve eğitmekteyim :)))) Firmamda iş yaparken yine 2013 yılında Uluslararası Nakliye firmasında Lojistik Uzmanı olarak aynı zamanda çalışmaya başladım ve halen devam etmekteyim.

Sigorta Şirketlerinde Teknik Personel zorunluluğu neticesinde 2015 Aralık ayında sınavlara girerek SEGEM Belgesi aldım. Şu anda aynı zamanda yeni kurulan bir Sigorta Şirketinde Müdür pozisyonunda Sigorta İşletmeciliği de yapmaktayım.

Hayatımı öğrenmeye, eğitmeye adamış bir insan olarak yaşamakta ve İnsanların daha iyi bir dünyada; Bilinçli, Saygılı ve Sevgi dolu yaşamasını diliyorum.

 

Gürel GÜN

beguarlogo