Kripto Para, Yeni Yatırım Aracı, Coin

Size son zamanlarda gündemde olan ve dünyada bir çok ülke ve piyasalarda kullanılmaya başlanan “Yatırım Aracı”, “Alışveriş Aracı” hakkında biraz bilgi vereceğim.

Daha önce hiç duydunuz mu ? “Kripto Para…”

Kripto Para Nedir ?

Kripto Para ( Şifrelenmiş Para ) üretimi yüksek teknoloji gerektiren donanımlara sahip bilgisayarlar tarafından özel bir yazılım sayesinde üretilen kodlarla sağlanmaktadır, bu üretime Kripto Para Madenciliği veya dünyada bilinen adıyla Cryptocurrency Blockchain denilmektedir.

Kripto Para denince akla ilk gelen Bitcoin dir.

Bitcoin,  Satoshi Nakamoto tarafından deneme amaçlı başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir.

Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir.
Bitcoin Üretimi İleri teknoloji bilgisayarlar gerektiren Özel Bir Yazılımla Üretimi Yapılan Sanal Kripto Para birimidir. Bitcoin çıkısından bugüne değer kazanmış yatırımcılarına ciddi anlamda paralar kazandırmıştır.

Bitcoin İlk Çıktığında 0,50$ ile piyasaya açılmış günümüze 650$ kadar gelmiştir.

Bitcoin Sanal Alemin Kripto para birimidir. Sanal Ortamda Kullanılan Bir çok yerde geçerliliği olan Hatta $ – € -TL ye çevrilebilen ve günümüzde fiziksel ATM si kurulmuş bir sanal para birimidir.

Bitcoin madenciliği günden güne zorlaştığı için gerekli donanım ihtiyacı da günden güne yükselmektedir. Zira bundan bir sene önce para kazandıran donanımlar, bugün elektrik parasını ödeyemez duruma gelmiştir. Hal böyle olunca madenciler farklı yollara başvurmaya başlamıştır. Bunların en başında Cloud Mining gelmektedir. İnternet üzerinde sizin adınıza ücreti karşılığında işletilen donanımlar bulabilir, belli bir ücret karşılığında dönemsel kontrat yaparak bu donanımların kârına ortak olabilirsiniz.

Sürece madencilik denmesinin nedeni, para yaratma süreciyle altın madenini çıkarma arasında bağlantı kurulmasıdır. Bununla birlikte birçok firma kendi coinlerini üretmeye başlamıştır. Ancak Öz Sermayesi Güçlü Olan En yüksek hissesi Devletlere ve ülkelere Kredi veren Dünyanın en büyük beş ülkesinin bankasından desteği olan Investbank öz sermayesini destekleyen tek coin firması SpaceCoin’dir.
Spacecoin’in Türkiye’de yatırımları bulunan vergi lehvası-ticaret sicil gazetesi –ortaklık pay defteri gibi yasal belgelere sahip yapılan hizmetlere ve yatırımlara fatura kesebilen bir şirkettir. S-COİN, Coinspace A.Ş tarafından üretimi yapılan yüksek güvenlikli, taklit edilemez, şifrelenmiş bir para birimidir.

Kripto Para ( Şifrelenmiş Para ) üretimi yüksek teknoloji gerektiren donanımlara sahip bilgisayarlar tarafından özel bir yazılım sayesinde üretilen kodlarla sağlanmaktadır, bu üretime Kripto Para Madenciliği veya dünyada bilinen adıyla Cryptocurrency Blockchain denilmektedir.